Facebook

AKSESUARLAR

AKSESUARLAR

Aksesuar 1 Aksesuar 2 Aksesuar 3

Aksesuarlar farklı kalınlıkta tek kat saclardan oluşan metallerin isteğe özel bükülmesiyle oluşturulan sistemlerdir. Aksesuarlar çelik konstrüksiyon veya beton prefabrike yapıların sandviç paneller ile kaplanması sonucunda köşe kaplama, sıva dibi, mahya, harpuşta, damlalık kısımları gibi kısımlarında kullanılan tamamlayıcı elemanlardır.
Sandviç panel sektöründe aksesuar olarak bilinen tamamlayıcı elemanlar tek kat boyalı sacdan imal edilen özel  bükümlü aksesuar sistemleridir.  Öz tasarlanan boyalı Galvaniz sacdan imal edilen veya sadece   Galvaniz sacdan imal edilebilen aksesuarlar sandviç panel veya farklı sac kaplama ürünleri ile kaplaması yapılan yapıların detaylarında kullanılır.
Sadece galvaniz sacdan imal edilen aksesuar sistemleri fırın boya yöntemi ile müşterilerin istediği boyalar ile boyanabilir.  Bu sayede galvaniz saçtan imal edilen aksesuarlar fırın boya yöntemi sayesinde sınırsız bir renk çeşidi mevcuttur. Sandviç panel ile kaplanan fabrika binaları özel bir büküm aksesuarlar sayesinde istenilen renklerde ve istenilen ölçülerde üretildiği için binaların detaylarını göze çarpıcı bir şekilde ön plana çıkarır. Bu sayede yapılar değişik renk ve desenlerde mimari yapılara dönüşür.
 Aksesuar sistemler sandviç panel kaplama sistemlerinin tamamlayıcı elemanlarıdır, aksesuar sistemler olmadan sandviç panel kaplanan bir yapı eksik kalmış bir yapıdır. Sandviç panel ile kaplanan yapıların cepheleri öncelikli olarak damlalık denilen özel bir büküm aksesuarın montajı edilmesiyle kaplamasına başlanır. Bu sebepten aksesuar olmadan bazı sandviç panel kaplama alanlarının montajı yapılamaz.
Kaplaması yapılan sandviç panel sistemler montaj işlemi tamamlandığında ise köşe ve kenar kısımlarında meydana gelen boşluklar aksesuar yapılar sayesinde tamamlanmış ve kapanmış olur. Özel bükümlü aksesuar sistemler istenilen kalınlıklarda üretilebilmektedir. Kalınlık arttıkça aksesuar da güney ışığında rahatsız edici dalgalanmalar, montaj esnasında oluşabilecek ezilme ve deformeler meydana gelmez.
Aksesuar sistemlerin kalınlığının artması sandviç panel sistemlerin detaylarının daha düzgün göstermesini sağlar. Bu durum yapılan kaplama işçiliğinin kalitesini ve yapının değerini ortaya çıkarır. Özel büküm aksesuarlar sandviç panel veya benzeri metal yüzeylerin üzerine aksesuar vidaları yardımı ile tutturulur.  Birleşimlerle rinde silikon kullanılması gerekmektedir. Silikon eklerden gelebilecek su sızıntılarının önüne geçer. Sandviç panel üzerine tutturulması özel aksesuar vidaları sayesinde olur. Özel aksesuar vidaları piyasada bolca bulunan vidalar arasında yer alır. Kullanılacak olan vidalar boy ve ebatlara göre değişiklik gösterebilir. Vidaların seçiminde aksesuarların kalınlığı ve aksesuarın hangi metale tutturulması gerektiği rol oynar.NE ARAMIŞTINIZ?

    Prev
    Next
    playlist_toggle
    controls_toggle